Ebook zabawy sensoryczne Ebook 3 motoryka mala ebook zabawy ruchowe
Sprawdź nasze ebooki z pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem w domu
       
do kasy suma: 0,00 zł

Zabawki do samochodu, czyli jak umilić dziecku czas w podróży?

Zabawki do samochodu, czyli jak umilić dziecku czas w podróży?

Zabawki do samochodu dla dzieci, co wybrać?

Jeśli do tej pory długa podróż z dzieckiem kojarzyła ci się z jakimś długim i niekończącym się koszmarem, to dobrze, że tu jesteś, jesteś uratowana! Wystarczy poświęcić chwilę przed wyjściem z domu na zastanowienie się, co twoje dziecko lubi robić i wybranie takich zabawek, które zajmą je na dłużej. Nie masz w domu takich zabawek? A może masz, ale wszystkie się już znudziły? Spieszymy, więc ze świeżymi pomysłami zabawek do samochodu! Podaruj swoim dzieciom bezstresową wolną od nerwów jazdę. Wybierz zabawki na podróż i ciesz się ciszą w samochodzie podczas dłuższej eskapady.

Dostosuj zabawki do wieku dziecka

Dzisiejsi rodzice są bardzo wygodni, a ponieważ żyjemy w świecie mocno zaawansowanym technologicznie, nie mają problemu ze znalezieniem zabawki do samochodu dla dzieci. Najczęściej oddawaną w ręce dziecka zabawką na podróż jest smartphone. Tylko czy oby na pewno jest to najlepsza zabawka dla dziecka? Jeśli jesteś świadomym rodzicem, wiesz dobrze, że telefony nie są dla dzieci. Rzucenie więc dziecku telefonu na uspokojenie nie jest dobrym rozwiązaniem. Zabawki powinny być dostosowane wiekowo do dzieci, a smartphone to nie zabawka. W takim razie, w jaki sposób wybrać najlepszą zabawkę na podróż dla dziecka? Oto kilka naszych propozycji.

Maluchy a jazda samochodem?

Maluchy są chyba najlepszymi podróżnikami. Wiele dzieci zasypia podczas jazdy, gdy tylko poczuje ciepło i kołysanie. Jeśli jednak twoje dziecko tego nie robi i ewidentnie nudzi się podczas podróży, możesz mu zamontować np. lusterko, dzięki któremu będziecie mieć ze sobą kontakt. W ten sposób można z maluszkiem rozmawiać czy śpiewać mu nawet jeśli nie mamy z nim bezpośredniego kontaktu wzrokowego. Jeśli twój malec już sam chwyta w dłonie przedmioty doskonałym czasozabijaczem będą bąbelki do wyciskania albo zabawka kreatywna Oibo.

Czym zająć dzieci podczas podróży

Starsze dzieci chyba najłatwiej zająć podczas podróży rozmową, jednak jeśli nie chcesz co chwilę słyszeć „daleko jeszcze?”, radzimy zabezpieczyć się i zabrać coś, czym dziecko będzie mogło zająć głowę i rączki. Taką zabawką może być np. Znikopis wraz z tablicą ścieralną, albo zeszyt kreatywny z zadaniami i rysunkami. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko i dzieci są w podobnym wieku, fajnym pomysłem może być zabranie na drogę jakiejś gry np. memo.

Zabawki dla starszych dzieci w czasie podróży autem

Ze starszymi dziećmi może być problem. Nie jest bowiem łatwo takie dzieci przekonać do zabawy podczas jazdy. Poza tym, dzieci starsze, takie w wieku 10 czy 11 lat, często „wiedzą lepiej” i wcale nie chcą się słuchać rodziców. Nauczone korzystania z telefonu albo z tabletu na co dzień, na pewno będą próbowały wymuszać na rodzicach telefon na drogę. Wielu rodziców dla świętego spokoju rezygnuje. Z braku pomysłów? Z braku ochoty na wykład o szkodliwości telefonu? A może z lenistwa? Jeśli twoje dziecko nudzi się podczas podróży, to może zaśpiewajcie coś razem, albo poświęćcie czas na rozmowę, na którą w codziennym życiu tak rzadko mamy czas? Albo poopowiadajcie sobie dowcipy? Dłuższa jazda samochodem może być dla was świetną okazją do poznania się bliżej, w dzisiejszym zaganianym świecie wszystkim nam tej chwili — dla siebie, dla rodziny, dla dzieci — brakuje.

Najchętniej kupowane
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium