Ebook zabawy sensoryczne Ebook 3 motoryka mala ebook zabawy ruchowe
Sprawdź nasze ebooki z pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem w domu
       
do kasy suma: 0,00 zł

Prezent dla dwulatka, jak wybrać najlepszą zabawkę?

20.jpg

Prezent dla dwulatka

Wybór prezentu dla dwulatka, może być nie lata trudnym wyzwaniem. Nie mając własnego dziecka trudno rozeznać się, czego taki dwulatek najbardziej potrzebuje. Z drugiej jednak strony będąc rodzicem dwulatka, na pewno kupiliśmy mu już wszystko, czego mu potrzeba i czasami także trudno jest wymyślić co by tu jeszcze… Dzisiejsze dzieciaki, niestety, a może stety mają chyba już wszystko. W takim razie jak wybrać prezent, który nie będzie powielał czegoś, co dziecko już ma? Podpowiadamy czym najlepiej się kierować, decyzję ostateczną będziesz musiał podjąć sam.

Zabawki dla 2 latka na prezent, Postaw na oryginalność

Nie jest tajemnicą, że zabawki dla 2 latka na prezent najlepiej wybierać w internecie. W sklepach internetowych jest zwykle największy wybór, dlatego warto przeglądać różne strony, czytać opinie innych kupujących i szukać nietuzinkowych zabawek. Wbrew pozorom najbardziej trafione prezenty to takie, które nie są obecnie na topie, ale takie, które są uniwersalne i nieśmiertelne — puzzle sensoryczne, drewniany sorter, kostka edukacyjna. Tego typu zabawki będą rosły razem z dzieckiem i służyły mu dłuższy czas.

Jaką zabawkę wybrać dla 2 latka? Adekwatnie do umiejętności

Dwulatek nie powie ci, czego potrzebuje, bo tak małe dzieci jeszcze nie potrafią się określić jeśli chodzi o zabawki. Chociaż to może nieco utrudnić zadanie i sprawić, że trudniej będzie ci wybrać prezent dla dwulatka, to jednak nie poddawaj się, obserwuj. Dzieci w wieku dwóch lat rozwijają się w indywidualnym tempie, więc w swoim wyborze kieruj się bardziej swoim przeczuciem niż oznaczeniem wiekowym na opakowaniu. Dzieciom, które lubią łapać za kolorowe pisaki, mogą się spodobać kredki do kąpieli, dzieci lubiące zabawy z rodzicem na pewno ucieszą się z gry memory, natomiast takie, które bawią się same mogą być zadowolone z bąbelkowej planszy do wyciskania.

Co kupić 2 latkowi? Upodobania rodziców

Może zabrzmi to głupio, ale kupując prezent dla dwulatka, warto czasami zapytać, co mówią na ten temat jego rodzice. Rodzice po pierwsze wiedzą najlepiej czego dziecku w tym wieku brakuje, po drugie znają preferencje swojego dziecka. Warto zapytać rodziców na przykład o to czy dziecko chętnie bawi się z nimi, czy lepiej radzi sobie w zabawie sam. Jeśli zamierzasz wybrać, zabawkę grającą o to też warto zapytać rodzica, co o tym sądzi, nie każdy bowiem rodzic preferuje tego typu zabawki u swojego dziecka. Niektórzy unikają wręcz takich zabawek, bo są tradycjonalistami. Takie rzeczy warto wziąć pod uwagę, wybierając prezent dla dwulatka.

Zabawki dla dwulatka można podzielić na kilka kategorii:

  • zabawki tradycyjne takie jak drewniane klocki, sortery, materiałowe książeczki
  • zabawki interaktywne, czyli wszelkie grające, brzęczące, wibrujące przedmioty
  • zabawki na licencji np. Disneya

Trudny wybór? No cóż, łatwo nie będzie wybrać prezent dla dwulatka, bo i zabawek dla dzieci w tym wieku jest naprawdę bardzo dużo. Z drugiej strony, to dobrze, że jest w czym wybierać. W naszym sklepie wszystkie zabawki dla dzieci zostały posegregowane na wiele kategorii. Możesz przeglądać zabawki podzielone względem wieku, przeznaczenia, zastosowania, producenta oraz ceny. Napisz do nas jeśli masz wątpliwości, sprawdź opinie innych kupujących jeśli chcesz poznać opinię innych, to pomoże ci dokonać wyboru.

Najchętniej kupowane
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium