Ebook zabawy sensoryczne Ebook 3 motoryka mala ebook zabawy ruchowe
Sprawdź nasze ebooki z pomysłami na kreatywne zabawy z dzieckiem w domu
       
do kasy suma: 0,00 zł

8 powodów dla których warto zachęcać dziecko do kolorowania

8 powodów dla których warto zachęcać dziecko do kolorowania

Kolorowanki bez brudzenia dla dzieci

Dzieci w większości lubią zabawy kreatywne. Jedną z takich zabaw jest malowanie. Czy wiesz, że malowanie czy też kolorowanie, poza dobrą zabawą ma jeszcze więcej zalet? Korzyści płynących z malowania, rysowania, kolorowania jest bardzo dużo. My naliczyliśmy ich aż 8! Odkryj zalety kolorowania i zachęcaj dziecko do wyrażania siebie poprzez takie artystyczne zabawy. Gwarantujemy, że przyniesie to wymierne korzyści nie tylko dla twojego dziecka, ale także dla ciebie! A może ty też, Drogi Rodzicu skusisz się na pokolorowanie jakiegoś rysunku?!

kolorowanka bez brudzenia dla dzieci

8 powodów, dla których warto zachęcać dziecko do kolorowania

  1. Kolorowanie poprawia nam samopoczucie. Ta relaksująca forma spędzania wolnego czasu stymuluje kreatywność i wprawia nas w pozytywny nastrój. Małe dzieci, które jeszcze nie do końca wprawnie trzymają kredki czy flamastry, mogą używać kolorowanek bez brudzenia. Dzięki nim mamy pewność, że nie będziemy mieć pomalowanych całych ścian w domu, mebli czy ubrań dziecka.
  2. Kolorowanie poprawia rozwój małej motoryki, buduje mięśnie palców, dłoni i nadgarstka. Mała motoryka jest bardzo ważna dla rozwoju prawidłowej sprawności fizycznej dziecka.
  3. Kolorowanie poprawia koordynację ręka-oko. Brak tych ważnych umiejętności u dzieci może doprowadzić to negatywnych skutków rozwojowych, które odbijają się na człowieku w przyszłości, np. w postaci problemów z nauką, koncentracją, brakiem życiowej zaradności.
  4. Kolorowanie już od najmłodszych lat rozwija świadomość przestrzenną. Postrzeganie granic jest ważne dla dalszego rozwoju naszego dziecka.
  5. Dzięki kolorowaniu dziecko rozwija koncentrację i skupienie. To kolejna bardzo istotna sprawa, która rzutuje na przyszłość dziecka. Jeśli od najmłodszych lat nie nauczysz tego swojego dziecka, trudno będzie ci nad nim zapanować w szkole, gdzie koncentracja jest bardzo ważna dla nauki.
  6. Kolorowanie promuje kreatywność i wyrażanie siebie. Najmłodsze dzieci poprzez kolorowanie uczą się np. kolorów, kształtów. Bardzo pomocne mogą być w tym kolorowanki bez brudzenia. Dziecko musi patrzeć na rysunek i wiedzieć, za jaki kolor chwycić, by pokolorować niebo czy słońce. Połączenie odpowiedniego mazaka z odpowiednim rysunkiem uczy samodzielnego myślenia.
  7. Kolorowanie jest świetnym sposobem na pozbycie się złości czy złych emocji. Dziecko, zamiast denerwować się czy płakać, może po prostu wyrazić swoją złość poprzez rysunek. Dla nas jako rodziców może być to niezła lekcja zrozumienia uczuć dziecka.
  8. Kolorowanie jest świetnym sposobem na nudę np. podczas długiej jazdy samochodem. Kolorowanki natomiast sprawdzą się w tej sytuacji wyśmienicie!

Czasami zdarza się tak, że dziecko, aż rwie się do malowania, a rodzice mają wątpliwości, bo zabrudzi się dywan, bo pomaluje się ściana, bo poplami się ubranie, bo za dużo potem sprzątania, bo trzeba malucha przy tym malowaniu pilnować. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem stają się kolorowanki bez brudzenia. Te magiczne kolorowanki pozwalają dziecku spełniać się artystycznie, jednocześnie nie brudząc niczego dookoła. W zestawie znajduje się kilkanaście obrazków i kolorowe pisaki, które dopiero w kontakcie z kartką emitują kolor. Kolorowanki zamknięte są w zgrabnym opakowaniu, które bez problemu zmieści się w każdej torbie. Takie kolorowanki są idealne, by zabrać je do samochodu. Dzięki nim dziecko nie będzie się nudzić nawet podczas długiej podróży.

Zacznij wspierać swoje dziecko w rozwoju i podsuwaj mu na co dzień kolorowanki, a jeśli chcesz mieć święty spokój ze sprzątaniem, to postaw na kolorowanki bez brudzenia dla dzieci.

Najchętniej kupowane
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium